tarnowskie góry co zwiedzać

Tarnowskie Góry – co zwiedzać?

Sztolnia Czarnego Pstrąga

Wizyta w Sztolni Czarnego Pstrąga to zdecydowanie obowiązkowy punkt wycieczki w okolice Górnego Śląska. Na przestrzeni lat 1822-1823, wybudowano tu dwa szyby: “Ewa” i “Sylwester”. Obydwa prowadzą do niezapomnianej przygody. Właśnie tutaj przepłyniecie najdłuższy w Polsce rejs łodzią po podziemnym kanale. Wejścia do Parku w Reptach i Dolinie Dramy, który otacza sztolnię, strzeże neoklasyczna Brama Gwarków.

tarnowskie góry co zwiedzać

Park Wodny

Kiedy zatęsknicie za sportami wodnymi, koniecznie udajcie się do Parku Wodnego w Tarnowskich Górach. W jego ofercie znajdziecie klasyczny basen pływacki, jacuzzi, wodny plac zabaw, zjeżdżalnię i basen solankowy. Na hali sportowej w kompleksie mieści się natomiast ścianka wspinaczkowa i boisko do squasha. Na miejscu skorzystacie też ze strefy sauny i masażu oraz siłowni.

park wodny tarnowskie góry

Zabytkowa Kopalnia Srebra

Odwiedzając Zabytkową Kopalnię Srebra, przygotujcie się na długą lekcję o tarnogórskim górnictwie. W multimedialnym muzeum zwiedzicie nadszybie kopalni oraz poznacie sprzęty, używane niegdyś przez jej pracowników. Drugą część wyprawy stanowi zjazd do podziemi, gdzie do 1913 roku działała królewska kopalnia srebra, cynku i ołowiu. Pamiętajcie, by przystanek wyznaczyć w godzinach porannych. W miarę możliwości, postarajcie się też o zakup biletów przez internet – to znacznie ułatwi Wam planowanie.

tarnowskie góry noclegi

U Mnicha – Stolarzowice