bytom z dzieckiem

Bytom z dzieckiem

Bytom na mapie polski

Położony na Wyżynie Miechowickiej Bytom to jedna z najstarszych miejscowości dawnego Górnego Śląska. Prawa miejskie otrzymał już w 1254 roku. Okalają go doliny: Szarlejki, Dramy, Brynicy oraz Bytomki. Na północ od miasta leżą dwa przepiękne jeziora: Świerklaniec oraz – nieco mniejsze – Chechło-Nakło. Kierując się natomiast na południowy wschód, dojedziemy do jednej z trzech najbardziej znanych lokalizacji w województwie – Katowic.

bytom noclegi

Stolarzowice – historia

Niegdyś samodzielna wioska, teraz jedna z dzielnic Bytomia. Stolarzowice mieszczą się na północno-zachodnim krańcu miasta. Nazwa wiąże się z popularną na tych ziemiach w XIX wieku profesją. Wielu rzemieślników wytwarzało tu bowiem meble, a także zajmowało się stolarką. Podczas zwiedzania obszaru, możecie także natrafić na zabytkowy spichlerz z tego okresu. W 1928 roku, wybudowano tutaj kościół, który można podziwiać przy ulicy Suchogórskiej.

stolarzowo noclegi

Bytom – atrakcje

W Bytomiu można znaleźć naprawdę ciekawe miejsca. Jeśli wybieracie się na wakacje z dziećmi, warto odwiedzić Teatr Tańca ROZBARK, Muzeum Górnośląskie oraz Bytomskie Centrum Kultury. W sezonie letnim polecamy także przejazd kolejką wąskotorową, na trasie Bytom – Tarnowskie Góry – Miasteczko Śląskie. Nie będziecie nudzić się tutaj także zimą. Sportowa Dolina, która mieści się w okolicach Suchej Góry, oferuje zjazdy ze stoku, wypożyczenie sprzętu oraz szkółkę narciarską dla dzieci. Sezonowo, na placu Sobieskiego, pojawia też się lodowisko na świeżym powietrzu.

bytom z dzieckiem

Bytom – gdzie dobrze zjeść

Serdecznie zapraszamy Was do zakupienia naszej oferty noclegów z wyżywieniem. Wiemy jednak, że gdy znajdziecie się w wirze zwiedzania, często najłatwiej przekąsić coś w centrum miasta. Smaczne burgery zjecie w restauracji Zelter. Scenę Kulinarną wyróżnia natomiast możliwość zjedzenia kolacji przy muzyce na żywo. Obiady i lunche, również wegetariańskie proponuje Restauracja Pod Czaplą, a na kawę i lody koniecznie udajcie się do Lodziarni u Fiołków.

bytom lodziarnia

U Mnicha – Stolarzowice