bytom atrakcje

Bytom – gdzie na rower?

Gdzie na rower w Bytomiu? Atrakcje dla aktywnych

Tras rowerowych w Bytomiu i okolicach jest około dziewięćset pięćdziesiąt, więc jak wybrać tę najlepszą?

Najdłuższą trasą proponowaną przez lokalne strony zajmujące się turystyką, jest 64-kilometrowa trasa rozpoczynająca się w Bytomskim Parku Miejskim (tak, jak większość proponowanych szlaków rowerowych), a kończąca się w Parku Zamkowym (Pszczyna). Trasa, choć długa, to nie jest szczególnie wymagająca, a malownicze widoki są w stanie wynagrodzić długą jazdę.

Z kolei najlepiej ocenianą, a zarazem najpopularniejszą trasą jest Pętla wokół Parku Chorzowskiego. Biegnie ona przez WPKiW znajdujący się na granicy Katowic i Chorzowa. Większość tejże trasy to asfaltowe alejki wśród pięknych leśnych terenów. Jednakże niektórzy uważają ją za dosyć niebezpieczną, więc nie jest polecana początkującym.

Najbezpieczniejszą trasą, która z pewnością przypadnie do gustu osobom dopiero rozpoczynającym swoją przygodę z wycieczkami rowerowymi, jest trasa Bytom – Chechło. Przyjemna i pozwalająca podziwiać atrakcyjne miejsca turystyczne. 🙂

bytom gdzie na rower

Bytom – gdzie na rolki? Gdzie na deskorolkę?

Jedną z najbardziej polecanych tras dla rolkarzy w okolicach Bytomia jest Dolina Trzech Stawów. Malownicze widoki, przyjemna droga bez wypustek dająca radość z jazdy – czego chcieć więcej? Jest ona wyłączona z ruchu samochodowego, a w sezonie można tam poznać naprawdę wielu pasjonatów jazdy na rolkach!

Kolejną propozycją, nie tylko dla fanów rolek, czy wrotek, ale również miłośników deskorolek jest oczywiście Bytomski Skatepark, czyli chyba najpopularniejsze miejsce do jazdy oraz nauki nowych sztuczek. Może i nie powala wielkością, ale z pewnością każdy znajdzie tam dla siebie miejsce. Zlokalizowany jest w pięknym, zabytkowym Parku Miejskim im. Franciszka Kachla, co tylko dodaje uroku spotkaniom ze znajomymi lub nauce jazdy wśród natury. Posiada własne, niezależne oświetlenie, które funkcjonuje do późnych godzin wieczornych, więc można z niego korzystać nawet do 22:00. Niedaleko Skateparku znajduje się Staw Południowy, który idealnie nada się do wypoczynku po wyczerpującej jeździe.

bytom gdzie na rolki

U Mnicha – Stolarzowice